E-Ticaret'e Başlangıç Rehberi

E-Ticaret ile ilgili genel konular hakkında bilgiler, sorular ve çözümler. E-Ticaret yazılımları bölümdeki forumların dışında kalan konuları bu bölüme açabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
admin (Yazar)
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 38
Konudaki mesajları: 1
Kayıt: 22 Tem 2018, 00:14
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

E-Ticaret'e Başlangıç Rehberi

#1

Mesaj gönderen admin » 16 Ağu 2018, 00:56

E-Ticaret Nedir?
E-Ticaret, tüm dünyada internet kullanımının artmasından dolayı normal ticaretin internete taşınmış hali olarak hayatımıza girmiş bir alışveriş modelidir. E-ticaret ile sadece bulunduğunuz bölgeye değil tüm ülkeye hata tüm dünya 7/24 satış yapma imkanını bizlere sunmaktadır.

E-Ticaret, ürünlere 7/24 ürünlere ulaşabilme, ürün sayısının çokluğu, farklı fiyatların sunulması, ürün hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilme gibi çok sayıda avantajlar sunmasının yanı sıra, ürünleri deneme fırsatının olmaması ve dolayısıyla beklentilerinizi karşılayamaması, resimlerde gördüğünüz üründen farklı ürünlerin gelmesi, kargoda yaşanabilecek aksaklıklar ve iade süreçlerinin uzun olması gibi dezavantajları bulunmaktadır. Bu rehberi bölümlere ayırarak her bölümü kendi içinde detaylı bir şekilde inceleyeceğimiz için bu konuda çok fazla detaya girilmeyecektir.

Bu rehber, e-ticaret'e atılmak isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyen kişiler/firmalar ve/veya hali hazırda e-ticaret yapan ama eksik yönlerini kapatması için yol gösterici olarak hazırlanmıştır (hazırlanacaktır).

Başlangıç

Bir işte yol almak için önce başlamak lazım ancak iyi bir başlangıç yapıp sıfırdan başlamak, kötü bir başlangıç yapıp eksiden başlamaktan daha iyidir.
  1. Yeni Başlayanlar için E-Ticaret'in Avantajları ve Dezavantajları
  2. E-ticaret'te Bilmeniz Gereken Temel Kavramlar
  3. Sıkça Karıştırılan E-Ticaret Türleri (hazırlanacak sonraki rehber)

Altyapı
Konu bağlantılarını göster

Cevapla