phpBB Feed URL Yeniden Yönlendirme Hatası (Too Many Redirects)

phpBB hakkında bilgiler, phpBB temaları, tema sorunları, tema düzenleme, phpBB eklentileri, modifikasyonları, eklenti sorunları ve çözümleri.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
admin (Yazar)
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 38
Konudaki mesajları: 1
Kayıt: 22 Tem 2018, 00:14
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

phpBB Feed URL Yeniden Yönlendirme Hatası (Too Many Redirects)

#1

Mesaj gönderen admin » 13 Ağu 2018, 05:05

Localhost'da ya da deneme sunucusunda hatasız çalışan sistem, gerçek ortam geçilince illa ki farklı hatalar ile karşılarız. İşte bu da öyle bir hata. Test ortamındaki gibi sorunsuz çalışsa olmaz sanki :D

Sunucu Ayarları->URL Yeniden Yazma seçeneği aktif olduğunda feed adresleri çalışmıyor. siteadresiniz/feed ya da siteadresi/feed/topic/x adreslerini çağırdığınızda "Sayfa bir çok kez yönlendirdi (too many redirects)" hatası ile karşılaşıyoruz.

Localhostta da bu ayar aktif olmasına rağmen hatasız bir şekilde çalışıyor. Emin değilim ancak HTTPS bağlantıdan kaynaklandığını tahmin ediyorum. Hatanın kaynağını bulamadım ancak geçici bir çözüm buldum. Eğer sizde böyle bir hata ile karşılaşırsanız aşağıdaki değişikliği uygulayarak kurtulabilirsiniz.
Bul Kodu .htaccess dosyasında bulun.

Kod: Tümünü seç

RewriteEngine on
Sonrasına ekle Bulduğunuz kodun sonrasına ekleyin.

Kod: Tümünü seç

# If rewrite URL enable, feed url too many redirects error fixed
RewriteRule ^feed app.php/%{REQUEST_URI} [L]
Çerezlerden(cookies) dolayı hata devam edebilir, bu yüzden gizli modda test ederseniz daha net gözlemleyebilirsiniz.Konu bağlantılarını göster

Cevapla