Hosting (Barındırma) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Hosting yönetimi hakkında bilgiler, sorular, sorunlar ve çözümleri.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
admin (Yazar)
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 38
Konudaki mesajları: 1
Kayıt: 22 Tem 2018, 00:14
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Hosting (Barındırma) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

#1

Mesaj gönderen admin » 07 Ağu 2018, 16:48

Hosting (Barındırma) Nedir?

Hosting, web sitenizin yazılım dosyalarını yüklediğiniz, verilerinizin saklandığı sunucularda sizin için ayrılan barındırma alanına denir. Alan Adı Nedir? yazımızda belirtiğimiz gibi alan adı sizin sokak adresinizse, hostingde eşyalarını sizin seçtiğiniz ve keyfinize göre tasarladığınız eviniz gibi düşünebilirsiniz. Hosting barındırma alanına istediğiniz bir web yazılımını kurup web sitenizi aktif edebilirsiniz.

Hosting, sunucu üzerine kurulan kontrol panelleri (cpanel, plesk, vestacp gibi) sayesinde kolayca yönetilebilir ve bir çok alan adını farklı kullanıcılara hizmet sunulabilirler. Ayrıca web hosting paketleri ihtiyaçlara göre farklı özelliklerde olabilir.

Nasıl Satın Alınır?

Bütçenize ve gereksinimlerinize göre hosting hizmeti satan firmalardan web hosting paketi satın alabilirsiniz. Ancak hosting sağlayan bir çok firma, hatta birseysel olarak satış yapan kişilerde vardır. Bu nedenle bir çok seçeneğin arasından tercih yapmak oldukça güç olabilir. Bu yüzden iyi bir araştırma yapmalısınız. Aksi durumda tüm emekleriniz bir gün ansızın yok olabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Sorunları en aza indirmek için hosting paketi satın almadan önce bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir.
  • Gerçek bir firma olup olmadığını kontrol edin.
  • İletişim bilgilerini kontrol edin.
  • Kaç yıldır faaliyette olduğunu kontrol edin.
  • İnternette yapılan yorumları inceleyin.
  • Beğendiğiniz paketin gereksinimlerinizi karşılayıp karşılamadığını kontrol edin.
Hosting paketi satın aldığınızda ayrıca e-posta hizmeti de satın almış olursunuz. Ayrıca, satın aldığınız paket özelliklerine göre ücretsiz alan adı, SSL Sertifikası gibi farklı hizmetlerde sunulabilir.Konu bağlantılarını göster

Cevapla